KALEKİM

Daima en iyisi

Türkiye’nin ilk Usta Kulübü

Kalekim A.Ş., Yapı Kimyasalları Sektörü’nde faaliyet gösterdiği alanlarda ustalara yaptığı yatırımlarla sektörün kalifiye elaman ihtiyacına çözüm üretirken aynı zamanda ülkemiz için çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış oluyor. Eğitimler ve ferdi kaza sigortasının yanısıra birçok katma değer fırsatını ustalara sunan Kalekim, bugün sayısı 42 bine ulaşmış olan büyük bir Usta Kulübü ailesine sahip.

Türkiye’nin ilk usta kulübü
Kalekim Usta Kulübü, 2001 yılında Master Club olarak kurumsal bir kimliğe kavuşmuş olsa da, geçmişi 1966 yılında Kaleseramik A.Ş. bünyesinde seramik yapıştırıcıları üretimine başlanmasına ve aynı dönemlerde yapılan usta memnuniyet anketlerine kadar uzanıyor. 1973 yılında Kalekim A.Ş.’nin kuruluşu ile birlikte seramik ustaları Kalekim çatısı altında toplandı ve Usta Kulübü’nün temelleri atılmış oldu. Kalekim A.Ş. kurulduğu günden beri ustalara yaptığı yatırımlarla seramik ustaları cephesinde eşsiz bir birikimin sahibi olmasının yanısıra ustaların gönlünde de taht kurdu. 2004 yılından itibaren ise, Kalekim Usta Kulübü adı resmen kullanılmaya başlamıştır. Bugün Türkiye’de Kalekim Usta Kulübü olanaklarının en azından birinden yararlanmamış usta yok denecek kadar azdır.
Her yıl ülkenin dört bir yanında düzenlenen Kalekim Usta Kulübü seminerlerine on binlerce usta katılıyor. Sadece 2004 yılından bugüne kadar seminerlere katılmış usta sayısının 85 bin olduğu dikkate alınırsa, Kalekim’in sektörde ne kadar büyük bir sorumluluğu yerine getirdiği daha net anlaşılır.