KALEKİM

Daima en iyisi

Türkiye'nin ilk 10 Yıl Garantili Yalıtımı Blue' Safe Mavi Kale'den

Kalekim kurumsal yönetim modeli olarak seçtiği EFQM İş Mükemmelliği Modeli kapsamında, tüm iş süreçlerini belirlenen standartlara göre uyguluyor.

2004 yılında Kalekim, Mardav ve DOW tarafından pazara sunulan Blue'Safe Mavi Kale, yine bir ilke imza atarak liderliğinin altını çiziyor. Boya ve sıva dahil son kat kaplamalı paket sistemlere 10 yıl ürün garantisi veriyor. Bunun yanı sıra paket sistemler için uygulama süreci ve sonrasını kapsayan 2 yıl uygulama garantisi de ekliyor.

2 yıllık uygulama garanti süresi içerisinde malzeme ve uygulama hatalarından dolayı bozulması halinde müşterinin mağduriyeti; işçilik masrafı, bozulan dış cephe mantolama bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin gideriliyor.

10 yıl garantiye sahip Blue'Safe Mavi Kale Mantolama Paket sistemini oluşturan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz; CE Belgesine sahip Shapemate IB,Belirteç Katkılı Blue'Safe Mavi Kale Yapıştırma Harcı Kalefix,Belirteç Katkılı Blue'Safe Mavi Kale Sıva Harcı Kaleplast,Blue'Safe Mavi Kale File,EOTA Standartlarında üretilen Blue'Safe Mavi Kale Dübel, Yapı köşelerinin daha güçlü olmasını sağlayan Blue'Safe Mavi Kale K- PVC, Blue'Safe Mavi Kale güvencesi ile üretilen son kat kaplama ve boya çözümleri.

Paket sistemimizin içinde bulunan CE belgeli Shapemate IB ısı yalıtım levhalarının Türkiye'de üretilen diğer CE belgeli XPS ısı yalıtım levhalarına göre ısı iletkenlik değeri daha düşük olduğundan, aynı kalınlıkta malzeme ile yaklaşık %20 daha iyi bir yalıtım performansı sağlamaktadır. Böylece ozon tabakasına ve çevreye zarar vermeyen modern üretim teknolojisi ile rakiplerinin önünde yer almaktadır.

Mavi Kale son kat kaplamalı paket sistemlerde “10 Yıl Ürün Garantisi”ne dahil olan boya ve dekoratif sıvalarımız; Silastar, Grenart, Dekor, Dekor Plus, Silikonatex ve Minart üzeri Performa+ ürünleridir.

Blue'Safe Mavi Kale paket sistemi garantisinin geçerli olması için ürünün Kalekim &Mardav'ın yayınladığı Teknik Şartname'ye göre uygulanması gerekmektedir. Ayrıca, 10 yıl garanti uygulamasının alt yapısını desteklemek amacıyla, Mavi Kale paket sistem bileşenlerinden Kalefiks yapıştırma ve Kaleplast sıva harçlarında Belirteç Katkı kullanılmaktadır. Belirteç Katkı, Türkiye'de ilk defa Kalekim tarafından geliştirilmiş ve patenti Kalekim ait olan özel bir hammadde sistemidir. Bu sayede, uygulamanın üzerinden çok uzun yıllar geçtikten sonra bile, uygulamada kullanılan ürünler ayırt edilebilmektedir.