KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim’den S1 - S2 Sınıfı Esnek Yapıştırıcılar

Türkiye’de yapıştırıcı ve derz dolgu sektörünün pazar lideri Kalekim bir ilke daha imza attı. Kalekim, Avrupa uyum yasaları çerçevesinde yenilenen yapıştırıcı standardı TS EN 12004’ e göre ürünlerinin esneklik sınıflarını belgelendiren ilk firma oldu.

Yapı sektörünün lider şirketi Kalekim, başarıyla tamamladığı TSE denetiminin ardından, şimdi de yapıştırıcılarını Türkiye’de EN 12002’ e göre test edip esneklik belgesi alan ilk firma oldu. Avrupa uyum yasaları çerçevesinde yenilenen yeni yapıştırma standardı TS EN 12004’ün kapsamına esneklik standardı olan EN 12002 eklenmiştir. Kalekim, ürünlerine S1- S2 belgesi alarak dünya normlarında ürünler geliştirdiğini bir kez daha gösterdi.

Ürünlerin esneklik standardını ifade eden EN 12002’ye göre şekil bozulabilirliği 2,5 mm’den büyük yapıştırıcılar S1, 5 mm’den büyük olanlar ise S2 olarak sınıflandırılıyor. Özel katkılarla modifiye edilen S1 ve S2 sınıfı yüksek performanslı yapıştırıcılar zor yüzeylere yapışabildikleri ve gerilimlere karşı dayanıklı oldukları için zor koşullarda dahi uzun süre dayanıyor, güvenilir uygulamaya imkan veriyor.Kalekim ürünleri tescillendi.

Bu standartlara uygun ürünler geliştirerek Türkiye’de bir ilke imza atan Kalekim’in TechnoFlex ürünü S1, Nanolight, TechnoPool ve TechnoMax 30 ürünleri ise S2 sınıfı esnekliğine sahip ürünler olarak pazara sunuluyor.

Günümüzde artış gösteren düşük su emiciliğine sahip gözeneksiz seramik kullanım trendiyle birlikte zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilimi tolere eden esnek yapıştırıcılara ihtiyaç duyuluyor. Bu gerilimler taze betonun büzülmesinden, titreşimden veya kaplama malzemesinin ve zeminin farklı ısı genleşmelerine sahip olmalarından kaynaklanabiliyor. Kalekim’in TechnoFlex, TechnoPool, Nanolight ve TechnoMax 30 yapıştırıcıları da bu noktada ustalara en doğru çözümü sunuyor. Kalekim konuya özel sunduğu teknik çözümlerle ‘Daima En İyisi’ni geliştirmeye devam edecek.