KALEKİM

Daima en iyisi

Dış cephede farklı sorunlara tek çözüm: Kale boya

Dekoratif alternatifleri ile hayatın her alanında tüketicileriyle buluşan Kale boya ile dış cephedeki tüm sorunlar tarih oluyor. Bozuk yüzeylerden yosunlaşmaya kadar her türlü sorunun çözümünü Kale'de bulabilirsiniz.

Kale, boyadan beklenin ötesine geçerek sunduğu çözümlerle hayatı kolaylaştırıyor. Dış cepheleri estetik bir görünüme büründürürken her sorun için geliştirdiği ürünleri ile binaları sağlıklı ve mükemmel bir görüntüye kavuşturuyor. Yağmur, kar, nem, aşırı soğuk-sıcak gibi ağır hava şartları ile boyalı cepheler zamanla yıpranır. Bina duvarlarını zorlu hava şartlarından korumanın en iyi çözümü ise Kale kullanmak.
Kale Silikonatex ile boyası eskimiş, yüzey bozukluk hatalarına sahip yüzeyler yepyeni bir görüntüye ulaşırken yosunlanmış duvarlar Protekta ile kalıcı güzelliğe kavuşuyor. Kabarmış-dökülmüş eski boyalı yüzeylerden sonsuza kadar kurtulmak için ise Macunart size mükemmel çözümü sunuyor.

Silikonatex hata tanımıyor
Yüzeyde hatalar var ve kamufle edilmesi gerekiyor… Kötü işçiliğe çok katlı binaların hataları kolay gösterme özelliği eklenince problem daha da derinleşiyor. Ama Kale'nin yüzey hatalarını yok eden ürünü Silikonatex ile yılların eskitemeyeceği binalara sahip olmak çok kolay. Boyadan kalın, hazır renkli sıvadan ince yapısıyla zemin bozukluklarını kolayca örten, sıva hatalarını ortadan kaldıran Silikonatex, dış cephenin maruz kaldığı tüm koşullara çok daha uzun süre dayanıklılık gösteriyor.
Su geçirmez özelliğe sahip olan Silikonatex, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlıyor, boyanın yıpranmasını önleyerek ömrünü uzatıyor.
Zorlu hava koşullarına dayanıklı yapısıyla öne çıkan Silikonatex, nefes alma özelliği ile su buharının engellenmeden dışarıya atılmasını sağlayarak uzun vadede binaların bakım ve onarım masraflarını da azaltıyor.

Protekta ile yosunlaşma sona eriyor
Özellikle deniz kenarlarında ve bol yağış alan nemli bölgelerde sık görülen yosun üremesi boyanın bozulmasına sebep olan ciddi bir problem. Kesin çözüm ise küf-yosun önleyici dış cephe boyası Kale Protekta kullanmak.
Duvarları tehdit eden yosunlaşmayı engelleyen Protekta, yüksek su buhar geçirgenliği ile binaların nefes almasını sağlarken duvarda nem oluşumunu engelliyor. Kale Küf Temizleyicisi’nin ardından kullanılan Protekta, düşük su emme değeriyle binanın su geçirmesine izin vermiyor. Protekta ayrıca vakumlu mikro seramik kürecik teknolojisi sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlarken normal bir dış cephe boyasından beklenen özelliklerin ötesine geçiyor.

Yıpranmış boyalar yenileniyor
Sağlıklı bir uygulama için, Kale önce yüzey bozukluklarının giderilmesini öneriyor. Boyada kabaran kısımlar kazınmalı ve yüzey toz, kir, yağ gibi yapışmayı azaltıcı unsurlardan temzilenmeli. Kuru, temiz ve sağlam hale getirilen yüzeyin sağlamlığı yüzeyin çeşitli yerlerine yapılacak çekiç darbeleri ile kontrol edildikten sonra bölgesel olarak kabarmış ya da dökülmeye müsait boyalar basınçlı su, spatula veya çelik fırça ile kazınmalı, tozdan arındırmak için yüzey yıkanmalı. Ardından çözümü Kale’ye bırakmanız yeterli. Yüzeyi düzeltmede kalın çatlaklar için Kalın Akrilik Macun, ince çatlaklar için Macunart kullanılması Kale'nin tavsiyesi.
Yüzey temizlenip çatlaklar düzeltildikten sonra sıra astarlamaya geliyor. Seçilen boyaya uygun renkteki Kale Silastar ile yüzey astarlanmalıdır. Astarın kurumasıyla yüzey boya uygulamasına hazırdır. Bu şekilde, yüzeyde yer alan kaplama malzemesine uygun bir boya ile uygulama yapılabilir. Eski yüzeyde bulunan kaplama malzemesi dış cephe sıvası ise düzgün ve sağlıklı bir görüntü elde edebilmek için tadilat sırasında uygulanacak olan kaplama malzemesinin eskisi ile aynı tekstürde olmasına dikkat edilmeli.

Dikkat edilmesi gerekenler
• Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar, sis, yüksek bağıl nem veya yağmur beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır.
• Aşırı sıcak yüzeyler uygulama öncesi nemlendirilmelidir.
• Oluşabilecek ton farklılıklarından korunmak için aynı şarj numaralı ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Farklı şarjların kullanılacak olması durumunda gereken tüm miktar önceden karıştırılmalıdır.
• Geniş yüzeylerde ve iş paydoslarında ek yerlerinin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da ara vermeden, malzeme kurumadan yaş üstüne yaş olarak uygulamayı sağlamak üzere yeterli miktarda uygulayıcı ile çalışılmalı.

Dış cephe ürünleri için tıklayınız