KALEKİM

Daima en iyisi

İZODER Kalite Onay Sertifikası (İKOS) Çalışmaları.

İZODER tarafından, üyeler arasında oluşabilecek haksız rekabet risklerinin asgariye indirilmesi, üyelerin güncel ve gelecekte yürürlüğe girecek teknik mevzuat ile ilgili bilgilendirilerek yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine destek olunması, beyan değerlerinin sürekli olarak tutarlı, güvenilir olmasını temin ederek tüketicinin ve sektörün korunmasına katkı sağlanması amacıyla, İZODER Kalite Onay Sertifikası (İKOS) hayata geçirildi.

Genel olarak İKOS çalışmaları kapsamında, ürünlerin mevcut yasa ve standartlara uygunluğu, performans beyanları esas alınarak değerlendirilmektedir. İlk aşamada çalışmaya katılmak isteyen üyeler ile mutabakat metni imzalanmakta ve ardından üyelerden piyasaya arz ettikleri malzemelere dair belgeler talep edilmektedir. Gelen belgeler İZODER tarafından kontrol edilerek ve üyelerin özlük dosyaları güncellenmektedir. İkinci aşamada yılda en az iki kez piyasadan habersiz numuneler alınarak etiketleri kaydedilmekte ve akredite bir kuruluş TEBAR A.Ş.’de deneye tabi tutularak beyan değerleri ile ölçüm değerleri mukayese edilmektedir. TEBAR A.Ş. ürün etiketlerinde yazan değerler ile ölçüm sonucu elde edilen değerleri mukayese ederek gizlilik kuralları çerçevesinde ilgili firmaya bir rapor hazırlanmaktadır.

Beyanlarının Doğruluğu Tespit Edilen Firmalar
ARMA ULUSLARARASI TİC. PAZ. A.Ş. (ÇBS izoguard EPS Karbonlu)
ATERMİT ENDÜSTRİ ve TİCARET A.Ş. (GÜMÜŞ ATERPOR)
BASAŞ AMBALAJ VE YALITIM. SAN. A.Ş. (Baspor)
DOW TÜRKİYE KİMYA SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. (Shapemate TM IB-SL-X)
DYO BOYA FABRİKASI SAN. VE TİC. A.Ş. (Klimatherm Karbonlu EPS)
İZOCAM TİCARET ve SANAYİ A.Ş. (MANTO İZOPOR PLUS)
KALEKİM KİMYEVİ MAD. SAN. VE TİC. A.Ş. (KALE EPS)
PAKPEN PLASTİK BORU ve YAPI ELE. SAN. TİC.
A.Ş. (PAKBoard XPS)
POLİSAN BOYA SAN. ve TİC. A.Ş. (Karbon/Grafit Takviyeli)

Üçüncü ve son aşamada ise üye firmalarımızın fabrika üretim kontrolüne yönelik gerçekleştirilmekte olan kalite yönetim sistemleri ve deney altyapıları incelenmektedir. Yapılan inceleme sonuçları gizlilik kuralları çerçevesinde ilgili firmaya bir rapor ile sunulmaktadır. İZODER tarafından tespit edilen eksiklikler üye firmalara bir rapor hazırlanarak düzeltici faaliyetlerde bulunmaları için süre veriliyor. Verilen sürenin sonunda, gerekmesi durumunda ise yeni bir denetim söz konusu oluyor.

İKOS Alan Firmalara Belgeleri Törenle Verildi

İZODER tarafından haksız rekabeti önlemek, yalıtım sektörünün büyüme ve gelişmesinin sağlıklı ve sürdürülebilir koşullar içinde devamını sağlamak amacı ile başlatılan “Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi”ne katılan 21 firma içerisinde, incelemeleri tamamlanarak belgelendirmeye hak kazanan ilk 9 firmanın İZODER Kalite Onay Sertifikaları (İKOS), 19 Şubat 2013 günü İZODER 11. Olağan Genel Kurulu öncesinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, İZODER sanayici üyelerinin tamamının İKOS almalarını hedeflediklerini söyledi.

Törende İZODER Kalite Onay Sertifikası (İKOS) almaya hak kazanan ARMA ULUSLARARASI TİC. PAZ. A.Ş., ATERMİT ENDÜSTRİ ve TİCARET A.Ş., BASAŞ AMBALAJ VE YALITIM. SAN. A.Ş., DOW TÜRKİYE KİMYA SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ., DYO BOYA FABRİKASI SAN. VE TİC. A.Ş., İZOCAM TİCARET ve SANAYİ A.Ş., KALEKİM KİMYEVİ MAD. SAN. VE TİC. A.Ş., , PAKPEN PLASTİK BORU ve YAPI ELE. SAN. TİC. A.Ş., ve POLİSAN BOYA SAN. ve TİC. A.Ş. firmalarının sertifikaları İZODER Başkanlar Kurulu Başkanı Sedat Arıman ve Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan tarafından verildi.

Detaylı Bilgi ve Katılım için: www.izoder.org.tr