KALEKİM

Daima en iyisi

'Yalıtımın Mavi Yüzü' TORIUM AVM’de

Bennu Gerede İmzalı “enerji” ve “tasarruf” konulu Yalıtım Fotoğrafları Sergisi, Türkiye’nin ilk Yeşil Bina Sertifikalı AVM’si Torium’da ziyaretçilerine kapılarını açtı. Projeye eş zamanlı olarak düzenlenen "Yalıtımın Mavi Yüzü Fotoğraf Yarışması"na gelen 500 fotoğrafın içinden 3 derece, 4 mansiyon ve 18 sergileme de sergilenen eserler arasında yer alıyor. 04 Nisan’da başlayan sergiyi 20 Nisan’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Kalekim, Mardav ve Dow ortaklığında pazara sunulan Blue’Safe Mavi Kale tarafından yalıtımla sağlanacak enerji tasarrufuna dikkat çekmek için hayata geçirilen Yalıtımın Mavi Yüzü projesi fotoğraf sergisi açıldı. Proje sözcülüğünü yapan ve yaptığı sosyal sorumluluk çalışmaları ile tanınan fotoğrafçı Bennu Gerede’nin çektiği fotoğrafların yer alacağı “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraf sergisi, 04 – 20 Nisan tarihleri arasında Torium AVM’de sergilenecek.

Torium AVM, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen ‘LEED’ (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nı Türkiye’de alan ilk alışveriş merkezi. Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından tescillenen çevreye duyarlı ve enerji tasarrufunu teşvik eden uygulamaları ile tanınan AVM, enerji tasarrufuna dikkatleri çeken Yalıtımın Mavi Yüzü Sergisi’ni 15 gün boyunca ağırlayacak.

Yalıtım ürünlerinin imgesel olarak farklı şekillerde kullanıldığı sergide, yalıtımın insanların fark etmediği birçok alanda hayatında var olduğu gözler önüne serilecek. Bu çalışmayla, tüm dünyada önem kazanmakta olan “enerji” kavramına ve tasarruf konusuna dikkat çeken Gerede, adeta geleceğe gönderme yapıyor.

TARİH: 04- 20 NİSAN 2012
SAAT: 10.00 -22.00
YER: TORIUM AVM GİRİŞ KATI (E-5 ÜZERİ HARAMİDERE)