KALEKİM

Daima en iyisi

Yalıtımın Mavi Yüzü Kent Meydanı AVM’ye taşındı

Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için objektif arkasına geçtiği “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraflarından oluşan sergi, Bursa Kent Meydanı AVM’de sanatseverlerle buluşuyor. Bennu Gerede imzalı karelere, aynı temayla düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler de eşlik ediyor. Sergi, Bursa Kent Meydanı AVM’de 3 Aralık – 31 Aralık 2012 tarihlerinde izlenebilecek.

Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için tüm dünyanın enerji tasarrufunu konuştuğu günümüzde, bu konuya dikkat çeken “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraf sergisi, Bursa Kent Meydanı AVM’de ziyaretçileriyle buluşuyor. 3 Aralık 2012 tarihinde açılan sergi, yapı sektörüne Dow Chemical, Kalekim ve Mardav tarafından armağan edilen Blue’Safe Mavi Kale tarafından düzenleniyor. Bugüne kadar yerli ve yabancı çok sayıda kişinin gezdiği sergide, “Yalıtımın Mavi Yüzü” projesi kapsamında ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin yalıtımın önemini vurgulayan fotoğrafları ve aynı konseptle hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri yer alıyor.

Sergiyi diğer fotoğraf sergilerinden ayıran ilginç bir özellik bulunuyor. Tüm fotoğraflar, mavi ısı yalıtım levhalarına basılmış olarak sergileniyor. Yalıtımın hayatı nasıl sarıp sarmaladığını ziyaretçilere gösteren ‘Yalıtımın Mavi Yüzü’ sergisinde yer alan Bennu Gerede’nin fotoğrafları yalıtım ürünlerine sanatsal bir bakış açısı getiriyor. Binalarda kullanılan yalıtım malzemeleri fotoğraflarda kimi zaman bir şezlong, kimi zaman bir kaykay kimi zaman da bir köpek kulübesi olarak görülüyor

Bennu Gerede’nin yalıtımla ilgili farklı kompozisyonlar oluşturduğu fotoğraflar ve ‘Yalıtımın Mavi Yüzü” konseptli fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri, 3 Aralık – 31 Aralık 2012 tarihlerinde Bursa Kent Meydanı AVM’nin -3 Çarşı Katı Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.