KALEKİM

Daima en iyisi

Kadir Çöpdemir Yalıtım İçin Kadın Kılığına Girdi

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER, yalıtım bilincini arttırmak için yeni bir reklam filmi çekti. Kadir Çöpdemir, bu reklam filmi için biri kadın olmak üzere beş ayrı tiplemeyi canlandırdı.

Ülkemizde yalıtım bilincini geliştirmek, yalıtımın ülke ekonomisine ve bireylere sağladığı faydaları anlatmak amacıyla 1993 yılında kurulan İZODER, yalıtımın önemine dikkat çekmek için yeni bir reklam kampanyası başlattı. Reklam kampanyasının yüzü olarak da Kadir Çöpdemir seçildi. Geçtiğimiz yıl “Isı Avcıları” çalışması için de Kadir Çöpdemir ile el sıkışan İZODER, yeni reklam kampanyasıyla ısı yalıtımı kadar su, ses ve yangın yalıtımının da önemli olduğuna dikkat çekmeye çalışıyor. Bu anlamda kamuoyunun dikkatini çekmek için ısı, su, ses ve yangın yalıtımına yönelik olarak 5 ayrı reklam filmi çekildi. ‘’Y Takımı’’ konseptiyle hazırlanan reklam filmlerinde Kadir Çöpdemir hem vatandaşların yalıtım sorunlarına çözüm yolunu gösteren Y Takımı Kaptanı’nı hem de sorunları bizzat yaşayan vatandaşları oynarken ilginç tiplemelere imza atıyor.

İki gün süren çekimler boyunca Kadir Çöpdemir kimi zaman üzerinde sabahlığı, yüzünde maskesiyle depremden korkmuş bir kadını kimi zaman da uzun saçlarıyla rockçı bir genci canlandırdı.

“İzoder’le tanışana kadar evimin yalıtımına dikkat etmemiştim” Çekimler kadar kamera arkasının da eğlenceli geçtiği sette, Kadir Çöpdemir reklam çekimini izlemeye gelen halka, binalarına yalıtım yaptırmaları konusunda nasihatte bulunmayı ihmal etmedi. İmajına zarar gelmemesi için kadın kılığındayken elinden tespihini düşürmeyen Çöpdemir, “Siz evinizi alırken binanın yalıtımına dikkat ettiniz mi?” sorusuna ise, “İZODER ile tanışmadan önce yalıtımın ne kadar önemli olduğunun farkında değildim. Yalıtımı sadece ısı ile sınırlı biliyordum. Oysa yalıtım ısı, ses, su ve yangını kapsayan geniş bir alanmış. Ben evimi alırken yalıtım konusuna ne yazık ki dikkat etmemiştim ancak şimdi bu konuda oldukça hassasım” cevabını verdi. Finansbank’ın finans sektörü sponsoru olarak yer aldığı kampanyaya sektörün en güçlü firmaları Ardex, Baumit, Dyo, Fawori, Kalekim, Lafarge Dalsan, Mavikale ve Trakya Cam da sponsorluk desteği verdiler.