KALEKİM

Daima en iyisi

Blue’Safe Mavi Kale, Bennu Gerede ile yalıtımın fotoğrafını çekiyor!

Kalekim Ambalajlarını Müşterileriyle Yeniledi, “Etiket Okuyucu” Uygulaması ile Sektörde bir ilke daha imza attı...

Yalıtımın mavi yüzü ile “Ekolojik Sürdürülebilirlik” için deklanşöre basın!


 

Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue' Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla “çekiyor”.

Tüm dünyada enerji kavramının önemi gittikçe artıyor. Buna karşın her geçen gün dünyanın enerji kaynakları tükeniyor, doğa dengesini kaybediyor, mevsimler yer değiştiriyor, yağmur ormanları yok oluyor, buzullar eriyor… Sürdürülebilirlik kavramı anlamlanıyor. Küresel ısınmanın durdurulması için kişilerin ve kurumların sorumlulukları önem kazanıyor.

Gelecek kuşakların yaşam standartlarının tehlike sınırlarını zorladığımız bu zamanlarda, olağan üstü bir önem göstererek doğanın kendini yenileme yeteneğini korumamız gerekiyor. Çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik sağlandığı takdirde sürdürülebilir gelişme gerçekleşebiliyor. Yenilenemeyen enerji kaynakları yerine yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve doğaya karşı sorumlu davranılması çevresel sürdürülebilirliğin gereksinmelerini oluşturuyor.

Tüm bu sorumlulukları yerine getirebilmek, yaşadığımız yapının kullandığı enerjiyi kontrol altına almakla başlıyor. Evimizi, yaşadığımız yeri doğru şekilde yalıtarak bu global sürdürülebilirlik oluşumuna katkıda bulunabiliriz.

Blue'Safe Mavi Kale, ekolojik sürdürülebilirlik için yapı sektörüne liderlik ediyor ve bu konuyu günlük hayatımıza sokmak, konuşulur hale getirmek ve “ Yalıtımın Mavi Yüzü” projesi ile farklı hedef kitlelere “yalıtımın fotoğrafını” göstermeye çalışıyor.

Projenin ilk ayağında sektörü ve tüm amatör/profesyonel fotoğraf severleri “yalıtım” konulu fotoğraf yarışmasına davet ediyor.

Yarışmanın jürisinde yaptığı parlak işlerle öne çıkan fotoğrafçı Bennu Gerede, fotoğrafçı Hakan Hatay, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğrafçılık Böl. Bşk. Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, Mardav Paz. Ve Satıs Direktörü Alper Doğruer ve Kalekim Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş bulunuyor.

Jüri başkanı Bennu Gerede, kendisi de projeye dikkat çekmek için “yalıtım” konulu fotoğraflar çekiyor. Özellikle sosyal projelerdeki radikal üslubuyla dikkat çeken fotoğrafçı, yalıtımı bambaşka bir bakış açısıyla karelerine yansıtacak.

Yarışmanın son katılım tarihi 4 Kasım. Birincilik ödülünün 6.000 TL olduğu yarışma da ikinci kazanan 5.000, üçüncü kazanan ise 3.000 TL ödülün sahibi olacak. Yalıtım bilincini yaygınlaştırmak için herkesin bireysel katkıları bekleniyor.

Blue'Safe Mavi Kale, Yalıtımın Mavi Yüzü projesinin sonraki aşamalarında farklı hedef kitlelere yalıtım bilincini aşılamaya devam edecek.

Blue'Safe Mavi Kale Hakkında

2004 yılında, XPS malzemelerinin mucidi ve dünya pazar lideri Dow Chemical, dıştan ısı yalıtım sistemleri konusunda eğitim, pazarlama ve satış lideri Mardav A.Ş. ve yapı kimyasallarında lider cephe kaplamaları üretiminde uzman Kalekim A.Ş. ısı yalıtım pazarına hizmet etmek amacıyla güçlerini birleştirdiler ve mantolama pazarına Blue'Safe Mavi Kale paket sistemini sundular.

Blue'Safe Mavi Kale mantolama paket sistemi ihtiyaç duyulan tüm elemanlar ve dekoratif çözümleri bir arada sunuyor.

Ayrıca Türkiye'de ve dünyada bir ilk olarak boya ve sıva dahil son kat kaplamalı paket sistemlere 10 yıl ürün garantisi veriyor. Bunun yanı sıra, paket sistemler için uygulama süreci ve sonrasını kapsayan 2 yıl uygulama garantisi de ekliyor. Ayrıca 2 yıllık da uygulama garantisi içeren kampanya süresi içerisinde malzeme ve uygulama hatalarından dolayı bozulması halinde müşterinin mağduriyeti; işçilik masrafı, bozulan dış cephe mantolama bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin gideriliyor.