KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim’in Kalitesine Fransa da Onay Verdi

Kalekim başarılarının arasına bir yenisini daha kattı; 1051 Kalekim, 1052 Kalekim Beyaz ve 1054 Technoflex ürünleri, Fransa’dan CSTB (Centre Scientifique du Techniques Batiments) Belgesi aldı.

Kalekim, seramik yapıştırıcılarıyla Fransa hükümeti tarafından yapı malzemeleri ve sistemlerinde araştırma yapmak ve teknik onay vermek için kurulan ve içerisinde Fransa İskân Bakanlığı’nın da yer aldığı CSTB tarafından verilen CSTB Sertifikası almaya hak kazandı. Türkiye’deki TSE belgesinin bir benzeri olan CSTB, yapı malzemelerinin performanslarını Fransız standartlarına göre test ederek uygunluğu belirleyen bir sertifikadır. Türkiye’de ilk kez Kalekim tarafından alınan bu sertifikanın yapı malzemesi üreticileri için ayrı bir önemi bulunuyor.

Seramik uygulamaları ürün grubunda yer alan seramik yapıştırıcılarını Fransa’da test ettiren Kalekim, 1051 Kalekim, 1052 Kalekim Beyaz ve 1054 Technoflex ürünleri ile ilgili standart kriterleri sağladığı için CSTB belgesine sahip oldu. Böylece Kalekim, ürünlerindeki başarısı uluslar arası alanda tescilleyerek ne kadar prestijli bir marka olduğunu da yeniden ispatladı.