KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim'den Yeşile Dost Ürünler

K alekim, tüm dünyanın en önemli gündemi haline gelen çevre duyarlılığı konusunda yaptığı yatırımlarla sektördeki öncü konumunu kanıtlıyor. Yapı kimyasallarının lider markası, getirdiği yeniliklerle “Yeşile Dost” ürün ailesini genişletmeyi hedefliyor..

Kalekim, geleceği bugünden kazanmak için yatırım yapıyor
Kalekim'in yapı kimyasalları sektöründe çevreci bir yaklaşımla ürettiği Yeşile Dost ürünler arasında; CamSıva, Kalia, Protekta, NanoLight, KalekimTozumaz ve UltraFuga bulunuyor. Bu ürün ailesinde, geri dönüştürülmüş kauçuk parçaları kullanarak üretilen yapıştırıcı NanoLight ve atık cam kırıkları kullanarak üretilen Camsıva getirdiği yeniliklerle de büyük beğeni topladı. topladı .

Yapıştırıcıların en çevrecisi yapıyor
Türkiye'de bir ilk olan kauçuk katkılı S2 sınıfı esnekliğe sahip NanoLight, 25 kg'lık bir yapıştırma harcının yaptığı işi 15 kg'lık ambalajıyla yapıyor. İçeriğindeki nano teknolojik hammaddeler sayesinde yüksek yapıştırma performansına sahip NanoLight, geri dönüştürülmüş kauçuk dolgulardan hazırlanıyor. Aynı metraj için daha az malzeme kullanılmasına olanak sağlarken nakliyeden tasarruf edilebileceği gibi nakliye sırasındaki CO2salınımını da azaltıyor. Bu yönüyle çevreci bir ürün olduğunu kanıtlayan NanoLight, yapıştırma harcından beklenenin ötesinde bir esneklik ve hafiflik sunuyor. Kulplu ambalajı sayesinde de kullanıcıya taşıma kolaylığı sağlıyor... .

Kalekim, Camsıva ile sıvaya hayat verdi
İçinde bulunan cam parçacıkları sayesinde uygulandığı mekanlara ışıltılı ve göz alıcı bir görünüm kazandıran Camsıva, yeni nesil bir sıva malzemesi olarak dikkat çekiyor. Çevre ve insan sağlığı gözetilerek Avrupa normlarında üretilen bu yenilikçi üründe geri dönüşüm yoluyla kazanılan cam parçacıkları kullanılıyor. ..

Ustalar, KalekimTozumaz'ın konforunu yaşıyor
Kalekim'in çevre ve insan sağlığı düşünülerek son teknoloji ile geliştirdiği KalekimTozumaz, sektördeki ustaların en beğendiği ürünler arasında. KalekimTozumaz kullanımı sırasında diğer standart seramik yapıştırma harçlarına göre çok daha az tozuyarak ustaya sağlıklı bir uygulama imkanı sağlıyor. Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip, tek bileşenli, tozumayan seramik yapıştırma harcı KalekimTozumaz, ‘ustaya dost' yapıştırma harcı olarak öne çıkıyor. .

Çevre Politikasını üretimin her aşamasında uyguluyor
Kalekim'in çevre ve insan sağlığı düşünülerek son teknoloji ile geliştirdiği Yapı kimyasalları gibi hassas bir sektörde çevre hedeflerini başarıyla uygulayan Kalekim, 2006 yılında beri ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 1986 yılından beri Kimya Sanayi Üçlü Sorumluluk uygulamaları doğrultusunda faaliyet gösteriyor. .

Kalekim, 2008'de toplam 200 ton atığı geri kazandı
Kalekim, atıklarını kaynağında ayırmak esası ile 2008 yılında 75 ton kağıt, 60 ton plastik, 30 ton ahşap, 35 ton IBC-Varil ve toplamda 200 ton atığı geri kazandı. Ayrıca 55 ton Tehlikeli Atığı bertaraf tesislerinde çevreye zararsız hale getiren Kalekim, 2008 yılında yapılan Enerji Verimliliği Projeleri ile enerji tüketiminde %5 ( TEP / Ton ) oranında iyileşme sağlamayı başardı.. .