KALEKİM

Daima en iyisi

UltraFuga'da 32 Renk Alternatifi

Kalekim’in 32 renk derz dolgu alternatifi ile tüketicilerin beğenisine sunduğu UltraFuga, mekanlarınıza farklı ve estetik bir görünüm kazandırırken yaşam alanlarınızın çizgisibi belirliyor.

Derz dolgu grubunda geliştirdiği dekoratif ürünlerle tüketiciler, ustalar ve profesyonellerin beğenisini kazanan Kalekim, UltraFuga'nın her renk ve desende seramik ile uyum sağlayan 32 renk alternatifi ile sektörün önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Turuncudan mora geniş renk yelpazesi ile banyo, mutfak ve diğer alanlarda zevkle kullanılan UltraFuga, yaşam tarzını evinin küçük ayrıntılarına yansıtmayı seven tüketicileri bekliyor.

Seramik sektörünün lideri Kaleseramik başta olmak üzere tüm seramik üreticileri değişik ebat, renk ve desenlerde farklı özelliklere sahip binlerce seçenek sunmaktadır. Ancak; sadece seramiklerin renkli ve desenli olması mekan estetiği için yeterli değildir. Seramiğin tamamlayıcısı olan derz dolguların da seramiklerle uyumlu olması gerekmektedir. Bu yüzden seçilen seramiğin yanında kullanılacak derz dolgunun seramiğin özelliklerine, desenine ve rengine uygun olması çok büyük önem kazanmaktadır. Aynı seramiği, değişik derz dolgu renkleri ile kullandığımızda birbirinden çok farklı görüntüler elde etmek mümkündür. Derz dolgu renginin farklı olması seramik kaplı mekanlarda farklı etkiler yaratmaktadır. Bu durum, derz dolgusunda renk seçiminin mekan estetiğinde ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Elbette ki sadece renk değil, ürünün performansı, dayanıklılığı ve yüzey düzgünlüğü de son derece önemlidir.

Kalekim, Türkiye'de bir ilk olan su itici, silikon katkılı UltraFuga ile derz dolguların kirlenmesine karşı da çözüm sunuyor. Leke yaratabilecek her türlü sıvıyı silikonlu içeriği sayesinde bünyesine hemen kabul etmeden yüzeyde tutabilen UltraFuga böylelikle lekenin derz dolgu üzerinden temizlenmesini kolaylaştırıyor. Özel formülü ile küf ve yosun oluşumunu da engelleyen UltraFuga ile derzler ilk günkü gibi tertemiz korunabiliyor. Uygulama kolaylığı, yüksek performansı ve taşıdığı Kalekim güvencesi ile ustaların vazgeçemediği bir ürün haline gelen UltraFuga, sağladığı hijyen ile de tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

Yüksek performans...
5 ve 20 kg ambalajlarda üretilen, çimento esaslı, silikon katkılı, yüksek performanslı derz dolgu UltraFuga, banyo, mutfak, koridor gibi iç mekanlarda kullanılmak üzere geliştirildi. Seramik, granit seramik, cotto, klinker, mermer gibi çeşitli kaplama malzemelerinin derz uygulamalarında mükemmel sonuç veren UltraFuga yeni derz dolgu standartı EN 13888'e göre yüksek performanslı CG2 belgesine de sahip..