KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim Türkmen Ustaları Eğitiyor

Kalekim sektöründe edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübelerini ihracat yaptığı ülkelerin usta ve profesyonelleri ile paylaşıyor. Daha önce Bulgaristan, Azerbaycan ve Gürcistan’da usta ve profesyonellere ürün ve uygulamalarla ilgili eğitim toplantıları gerçekleştiren Kalekim, Türkmenistan’da Türkmen ustalara eğitim düzenledi.

Seramik Uygulama Teknikleri ile ilgili 3 gün teorik ve 1 gün de uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitim günlük ortalama 9 saat sürmüştür. Kalekim Eğitim Sorumlusu Ramazan Öztürk'ün sunumlarıyla gerçekleşen eğitimler, Polimeks firması ve Kalekim Yurtdışı Projeler Yöneticisi Erdil Çolakoğlu tarafından organize edildi. Kalekim'in usta eğitiminde edinmiş olduğu birikimin Türkmen ustalarla paylaşıldığı organizasyona Türmenistan Bilim Bakanlığı'ndan yetkililer de katılım sağlayarak teşekkürlerini sundu.

Polimeks firmasının daveti ile 1 ve 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime 3 inşaat okulu öğretmeninin yanısıra 12 Türkmen usta katıldı. Eğitimin birinci günü Türkmenistan Bilim Bakanlığı yetkilileri yaptığı açılış konuşmasında, eğitime vermiş oldukları önemi dile getirmişlerdir. Aynı gün başlayan eğitim çalışmaları, büyük bir ilgiyle devam etti. Eğitimin sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Son gün yapılan törende düşüncelerini ifade eden kurs öğrencileri, Polimeks firması ve Bakanlık Yetkilileri eğitimden çok memnun kaldıklarını belirtti. Kalekim AŞ.'ye ilgi ve çabasından dolayı teşekkür ederken benzer eğitimlerde buluşma isteklerini belirtmişlerdir.