KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim Ödüle Doymuyor

Kalekim, başarılarının arasına bir yenisini daha ekledi. 
170 ambalajın 12 dalda yarıştığı Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında Kalekim, 1051 ürünüyle “Bronz” ödülünün sahibi oldu.

Ürünlerini 55 ülkeye ihraç eden Kalekim, modern dünyanın dinamiklerine ayak uydurmak için ambalajlarını 2010 senesinde Kale Grubu'nun kurumsal kimliğine bağlı kalarak yeniledi. Tasarımcı Ingason Thorbjörn'ün dünya standartlarına uygun şekilde yenilediği ambalajlarla Kalekim, Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin düzenlediği Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında 170 firmayla yarıştı.

Dünya Ambalaj Örgütü tarafından kabul gören yarışma, 2 kategoriden oluşuyor. Yarışmaya katılan ambalajlar önce üretim kalitesi, grafik tasarımı, satış görünümü cazibesi gibi bir dizi kriterler doğrultusunda değerlendirildi. Bu kriterler doğrultusunda en yüksek not alan ambalajlar “Yetkinlik 2012” ödülüne layık görüldü. Yarışmanın ikinci aşamasında ise kendi kategorisinde “Yetkinlik 2012” ödülüne layık görülen ambalajlar, “Altın”, “Gümüş” ve “Bronz” ödüller için yarıştı. Böylece Kalekim, yarışmaya katıldığı 1051 ürününün ambalajıyla Grafik Tasarım kategorisinde hem “Yetkinlik 2012” ödülünü hem de “Bronz” ödülü kucakladı. Kalekim aldığı “Bronz” ödülü sayesinde Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği uluslar arası yarışmalara katılma hakkına da sahip oldu.