KALEKİM

Daima en iyisi

Mantolamada Son Kat Kaplama Modası: Kale

Yılların deneyimini modern çizgisiyle birleştiren Kale, mantolama sistemleri için özel olarak ürettiği boya ve sıvalar ile binaları sıcak tutarken, 144 seçkin renk ve 8 farklı doku alternatifiyle özgün binalar yaratıyor. Kale’nin mantolama uygulamaları esnasında oluşabilecek yüzey hatalarını ortadan kaldırmak üzere geliştirdiği son kat dekoratif kaplama ürünleri, üstün performanslarıyla ağır iklim koşullarına dayanım gösterirken, dış cephelerin modasını da belirliyor.

Kale'den yeni nesil hazır renkli sıvalar...
Dayanıklı, uzun ömürlü, zengin renk ve doku alternatifli Kale ürün yelpazesinin yenilikçi sıvaları Dekor Plus, Renotex Plus, Grenart, Grenart Midi ve Grenart Micro, dekoratif dış mekanlar yaratırken elastik yapılarıyla da binaları çatlaklara karşı koruyor. Çizgili ve kıvrımlı dokusuyla Dekor Plus, rulo desenli Renotex Plus ve farklı tane dokularıyla Grenart serisi, yeni nesil hazır renkli sıvalar kategorisinde farklı seçenekleri ile mükemmel çözümler sunuyor. Bu ürünler silikonlu yapıları sayesinde yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akmasını sağlarken kendisini yağmur suyu ile yıkayabiliyor, elastik yapıları sayesinde bina yüzeyini çatlamalara karşı koruyor. Elyaf katkılı olan Grenart Midi ise uygulama kolaylığı ile mantolama sistemlerinde son kat kaplama malzemesi olarak uygulamacılara rahatlık sağlıyor. Blue'Safe Mavi Kale Mantolama Sistemleri için özel olarak üretilen Minart ise, çimento esaslı özel dolgu boyutu ile yüzeyde doğal ve dekoratif bir doku oluştururken, yüksek su buhar geçirgenliği sayesinde nefes alabilen sağlıklı binalar yaratıyor.

Son kat dekoratif boyalarla binalar için kalıcı güzellik
Dış cephede ürettiği çözümlerle hayatı kolaylaştıran Kale, son kat dekoratif boyaları Joker Plus EXT ve Protekta ile binalara yıllar boyu sürecek güzellik katıyor. Çimento esaslı sıva Minart'ın üzerine son kat kaplama malzemesi olarak kullanılan Joker Plus EXT ve Protekta kabarmaz, çatlamaz ve binaların uzun yıllar ilk günkü güzelliğini korumasını sağlar. Alkaliye dayanıklı, renkleri solmayan, düşük su emme değerine sahip ve ağır hava şartlarına dayanıklı Joker Plus EXT, Minart üzeri en fazla tercih edilen boyalar arasında yer alıyor. Özellikle deniz kenarlarında ve bol yağış alan nemli bölgelerde duvarları tehdit eden yosunlaşmayı engelleyen Protekta ise, yüksek su buhar geçirgenliği ile binaların nefes almasını sağlıyor. Bununla birlikte, Protekta içeriğindeki vakumlu mikro seramik kürecikler sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlarken normal bir dış cephe boyasından beklenen özelliklerin ötesine geçiyor.

Zemindeki hatalar ve üstün koruma için tek çözüm: Silikonatex
Yüzeyde bulunan hataları kamufle eden yılların eskitemediği boya Silikonatex, boyadan kalın, hazır renkli sıvadan ince yapısıyla zemin bozukluklarını kolayca örtüyor, sıva hatalarını ortadan kaldırıyor ve dış cephenin maruz kaldığı tüm koşullara çok daha uzun süre dayanıklılık gösteriyor. Su geçirmez özelliğe sahip olan Silikonatex, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlıyor, boyanın yıpranmasını önleyerek ömrünü uzatıyor.
Zorlu hava koşullarına dayanıklı yapısıyla öne çıkan Silikonatex, nefes alma özelliği ile su buharının engellenmeden dışarıya atılmasını sağlayarak uzun vadede binaların bakım ve onarım masraflarını da azaltıyor.