KALEKİM

Daima en iyisi

Kaleseramik Vakfı Kurslarına Kalekim’den destek

Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) tarafından gerçekleştirilen Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı alanındaki Meslek Edindirme Kursları Kalekim desteğinde gerçekleştiriliyor. Kursiyerlerin eğitim esnasında kullandıkları malzeme ve el aletlerinin yanısıra tulum, t-shirt ve şapkaları Kalekim tarafından sağlanıyor. Ayrıca kursa katılan ustalara, yeni mesleklerinde önemli bir ihtiyaç olan seramik kesme makinelerini Kalekim hediye ediyor.

Kalekim, KSV'nin 2010 yılında İzmir, Çanakkale, Isparta, Sivas, Bursa, Konya, Kayseri, Ankara, Erzurum, Kayseri, Denizli, Trabzon, Urfa, Mersin başta olmak üzere toplam 15 ilde yapacağı Meslek Edindirme Kurslarına katılacak yaklaşık 550 ustaya destek oluyor.

Yine 2010 yılında, Türkiye genelinde Meslek Liselerinde Yapı Yüzey Kaplamacılığı alanında eğitim gören yaklaşık 750 öğrencinin tulum, şapka, t-shirt ihtiyacı Kalekim tarafından karşılanacak.

Yapılan tüm kurs eğitim faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile KSV arasında 1988 yılından bu yana her yıl düzenli olarak imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Kursların sonucunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika verilmektedir.

Sektörün kalifiye eleman ihtiyacına çözüm üretmek ve uygulama hatalarından kaynaklanan problemleri en aza indirebilmek için usta eğitimlerine büyük bir önem veren Kalekim, çalışmalarını sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürmektedir. Kaliteli ürünün, doğru uygulamayla buluşması için her yıl ülke genelinde Usta Seminerleri gerçekleştiren Kalekim aynı zamanda düzenlediği Geliştirme ve Uyum Kursları ile sektöre MEB onaylı sertifika sahibi usta yetiştirmektedir.

Bugüne kadar seramik ustalarına, Seramik Kesme Makineleri, Harç Karıştırma Makineleri, uygulama el aletleri hediye eden Kalekim, ustaları Kalekim Usta Kulübü çatısı altında toplamıştır. Üye ustaları kazalara karşı korumak amacıyla Ferdi Kaza Sigortası, puan hediye sistemi, ürün ve uygulama bilgisi, Kalekim Ustam Dergisi, eğitim broşürleri ile ustalara destek olmuştur. Bugün Kalekim Usta Kulübü 43 bini bulan üye sayısıyla, alanında Türkiye'deki ilk tek yapılanmadır. 2008 yılından beri www.ustakulubu.com.tr web sitesi ile ustaları internetin olanakları ile tanıştıran Kalekim, sektörün çok önemli bir ihtiyacına yanıt vermeye devam ediyor.