KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim Ustası Koruma Altında

Kalekim Usta Kulübü, her yıl yenilediği Ferdi Kaza Sigortası ile önemli bir sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Düzenlediği eğitim programları ile kazalara karşı korunma bilincini geliştiren Usta Kulübü, Ferdi Kaza Sigortası ile 44 bin üyesini kazalara karşı güvence altına alıyor. Ferdi Kaza Sigortası Poliçeleri, her yıl olduğu gibi 2010 için de yenilenerek, Usta Kulübü güvencesi devam ettirilmiştir.

Kalekim'in Usta Kulübü Üyelerine Özel Ücretsiz Hizmeti: Ferdi Kaza Sigortası

Kalekim'in ustalara sunduğu avantajların en önemlilerinden biri, her yıl ücretsiz olarak yenilenen Ferdi Kaza Sigortası. Böylece Kalekim Usta Kulübü, eğitim ve bilgilendirici çalışmalarıyla ustaları meydana gelebilecek kazalara karşı bilinçlendirirken olası kazalara karşı da onları güvence altına alıyor.

İlk kez 2004 yılında Kalekim Usta Kulübü'nün bir hizmeti olarak uygulamaya alınan Ferdi Kaza Sigortası sistemi, poliçelerin aralıksız her yıl yenilenmesiyle devam ettirilmektedir. Çalışma alanlarında genellikle sosyal güvenceden yoksun uygulama yapan ustalar, Usta Kulübü Ferdi Kaza Sigortası sayesinde kendilerini daha güvende hissediyor. Bugüne kadar kaza geçiren birçok Usta Kulübü üyesi ve aileleri Ferdi Kaza Sigortası'nın ücretsiz tedavi ve tazminat gibi olanaklarından faydalandı.

Ferdi Kaza Sigortası, çalışma esnasında kaza geçiren Usta Kulübü üyelerine, hastane masrafları için 1000 TL'ye kadar destek sağlarken, vefat ve sürekli sakatlık durumunda ailelerine 10.000 TL tazminat olanağı sunuyor.

Bugüne kadar Kalekim Usta Kulübü üyelerine, Ferdi Kaza Sigortası kapsamında 130.000 TL sigorta ödemesi yapılmıştır.

Sigorta poliçeleri 2010 için yenilendi.
Kalekim, 2010 yılı için ustalarımızın Ferdi Kaza Sigortası poliçelerini yenileyerek Kalekim Usta Kulübü güvencesini her yıl olduğu gibi devam ettirmiştir.

Usta Kulübü Avantajlar Dünyası
- KSV, Milli Eğitim Bakanlığı ve İş-Kur işbirliği ile gerçekleştirilen 1 haftalık Uyum ve Geliştirme Kursu'na katılan ustaların tüm masrafları Kalekim tarafından karşılanmakta, kurs sonunda başarılı olanlara MEB Onaylı Ustalık Sertifikası verilmektedir.
- Kalekim Usta Kulübü üyelerine, her yıl hediyeler dağıtılmaktadır. Bu hediyeler arasında Rubi Seramik Kesme Makineleri; Rubi Harç Karıştırma Makineleri, seramik uygulamalarında kullanılan Taraklı Mala, Tokmak; Usta Tulumu, Kalekim Usta Kulübü Mont ve Yelekleri, Usta Çanta ve Setleri gibi ustaların ihtiyaçlarına yönelik çözümler yer almaktadır.
- Her yıl düzenlenen Usta Eğitim Seminerleri ile ürün uygulama bilgisi, yenilikler ve Usta Kulübü faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen bu seminerler, bugüne kadar 85 değişik noktada onbinlerce ustanın katılımıyla gerçekleşmiştir.
- Kalekim Usta Kulübü Çağrı Merkezi, 0216 444 USTA (8782) nolu telefon, www.ustaklubu.com web portalı aracılığıyla ustalara kesintisiz olarak hizmet ve danışmanlık vermektedir.
- Ayrıca Kalekim'in puan ve hediye sistemi sayesinde, Usta Kulübü üyeleri yaptıkları işlerde kullandıkları ürünleri puana dönüştürerek ve beyaz eşyadan bilgisayara kadar çok çeşitli hediye olanaklarından yararlanabilmektedir.

Usta kulübü aracılığıyla ustalarımıza sunulan tüm bu hizmetler, Türk inşaat sektörünün en değerli gücü olan ustaların kaliteye olan bağlılıklarını arttırmış, kendilerini “Kalekim Ustası” olarak tanımlayan bir ustalar kuşağının yetişmesine neden olmuştur.