KALEKİM

Daima en iyisi

İZODER Yalıtım Seminerinde

Mühendislik ve mimarlık öğrencilerini yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla Trakya Üniversitesi’nde İzoder tarafından gerçekleştirilen “Yalıtım Seminerinde” İzoder’in Platin Sponsoru olarak “Kalekim Su İzolasyon Çözümleri” hakkında bir sunum gerçekleştirdik.

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), geleceğin mühendis ve mimarlarını yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla üniversitelerde düzenlediği seminerlerin ilkini Anadolu Üniversitesi'nde, sonuncusu da 21 Aralık 2009 tarihinde Trakya Üniversitesi'nde gerçekleştirdi. İZODER, binaların yapım aşamasında görev alacak mimarlık ve mühendislik öğrencilerini yalıtım konusunda eğitmeyi amaçlıyor. Trakya Üniversitesi'nde düzenlenen “Binalarda Su Yalıtımı” konulu seminere çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı. İZODER Teknik İşler ve Eğitim Uzmanı Güneş Yüzügür'ün verdiği seminerde katılımcılara, su yalıtımının faydaları ile ilgili temel bilgiler verilirken, su yalıtım malzemeleri ile uygulama detayları da anlatıldı.

‘Mimar ve Mühendis Adaylarını Geleceğe Hazırlıyoruz'
Kalekim, geleceğin mimar ve mühendis adaylarını geleceğe hazırlanmak için gerçekleştirilen seminerlere hem kampanyanın hem de İzoder'in Platin Sponsoru olarak destek veriyor. Seminerde Kalekim adına yapılan sunumda, “Su İzolasyon Çözümleri”miz anlatıldı.

Kalekim adına sunumu gerçekleştiren Kalekim Eğitim Sorumlusu Ramazan Öztürk, İzoLatex Plus su izolasyon harcı, Penetron kristalize su izolasyon harcı, İzoBlok 2K su bazlı bitüm esaslı su izolasyon malzemesi gibi çözümlerimizi öğrencilere aktardı.

Kalekim'in yapı kimyasalları konusundaki uzmanlığı ve birikimini, su izolasyon çözümleri alanına da taşıdığını ve yüksek performanslı komple çözümler sunduğunu belirten Öztürk; “Kalekim Su İzolasyon Çözümleri yapıya su ve nem girişini önleyerek yapıları korumakta, böylece dayanıklı, uzun ömürlü ve güvenli yapılarda konforlu ve sağlıklı yaşam alanları sunmaktadır.” dedi.