KALEKİM

Daima en iyisi

Ürüne, Ustaya ve Uygulamaya Garanti

Kalekim Usta Kulübü, sektörde edinmiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimlerini yine sektörün hizmetine sunuyor. Üye 44 bin ustasıyla dev bir aileye hizmet veren Usta Kulübü, Geliştirme ve Uyum Kursu’ndan mezun olan MEB onaylı sertifika sahibi ustalarıyla son kullanıcıları ve profesyonelleri buluşturuyor.

Kalekim Usta Kulübü, Uyum Kurslarından mezun olan MEB onaylı sertifika sahibi seçkin ustalarının mesleki birikimini usta arayan son kullanıcı ve profesyonellerin hizmetine sunuyor.

Seramik kaplama, boya kaplama, su izolasyonu, dış cephe mantolama gibi mekanlara değer katan uygulamaları yaptırmak için işin teslim edileceği ustaya karar vermek, en az işin kendisi kadar hayati bir önem taşıyor. Türkiye'de adı USTA ile birlikte anılan, sektörde bu konudaki birikim ve hizmetleri herkesin takdirini kazanmış olan Kalekim, sektöre bir yenilik ve hizmeti birlikte sunuyor.

Son kullanıcı ve profesyonellerin işinin uzmanı ehil ustalara ulaşmasını bir tık kadar kolaylaştıracak uygulama sayesinde; ürünü, uygulamayı, ustasını ve garantisini bir arada sunan sistem sektörde önemli bir boşluğu dolduracak. Kalekim, usta önerme sistemi çerçevesinde yoğun bir eğitim sürecinden geçen ustaların yaptığı uygulamalara “bir yıl süreyle uygulama garantisi” veriyor.

Sistem Nasıl İşleyecek?
Sistem iki ana kategoride çalışacak; Standart Tanıdık Usta Önerme Sistemi ve Garantili Usta Önerme Sistemi…

Standart Tanıdık Usta Önerme Sistemi
Türkiye çapında Uyum Kurslarından mezun olmuş ustalarımız “Tanıdık Usta” Önerme Sisteminin “kabul etmeleri halinde” doğal parçası oluyorlar. Seramik uygulamaları, boya uygulamaları, dekoratif sıva uygulamaları, endüstriyel zemin uygulamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemi uygulamaları gibi alanlarda sertifikalı usta arayan mimar, mühendis, son kullanıcı, yüklenici vb. Kalekim web sitelerine girerek veya çağrı merkezini arayarak usta talebinde bulunuyor. İlgili alanları doldurduktan sonra, talep sahibine Usta Kulübü'nün üç üyesinin isim, adres ve telefon bilgileri veriliyor. Müşterimizin anlaştığı usta uygulamayı gerçekleştirecek. Usta Kulübü, maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yapılan işin takipçisi olacak.

Garantili Tanıdık Usta Önerme Sistemi
Kalekim, uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü Garantili “Tanıdık Usta” Önerme Sistemi ile bir ilke daha imza atmaya atıyor. Sektörün lider markası Kalekim, bugüne kadar yaklaşık 90 bin ustaya ürün uygulama seminerleri düzenledi. 2004 yılında kurulan Usta Kulübü tarafından verilen seminerlere katılarak Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı Geliştirme ve Uyum Kursunu başarı ile tamamlayan ustaları ve ekiplerini tekrar eğitime tabi tutarak tüketicilerini Garantili “Tanıdık Usta” Önerme Sistemi ile tanıştırıyor.
Sistemin pilot olarak uygulanması İstanbul'da seramik kaplama uygulamalarıyla başlıyor. Daha sonra diğer iller ve boya, mantolama uygulamaları da garanti sistemi kapsamına alınacak.

Kalekim, Türkiye'de bir ilk olan Garantili “Tanıdık Usta” Önerme Sistemi çerçevesinde Usta Kulübü seminerleri ile hali hazırda seramik yer ve duvar karosu kaplamacılığı alanında kursları başarıyla bitiren ve sertifika almaya hak kazanan ustalarını, yapılan mülakatlar ve referans kontrolleri sonrasında Garantili “Tanıdık Usta” sistemine alıyor. Kalekim ürünlerinin uygulama alanları, uygulamalardaki püf noktaları, müşteri ilişkileri ve iletişim teknikleri konularında yoğun bir eğitim sürecinden geçiriyor. Bu eğitimler sonucunda başarılı olan “Tanıdık Usta”lar tarafından yapılan uygulamadan sonra oluşabilecek uygulama hataları bir yıl süre ile Kalekim tarafından güvence altına alınıyor.

Sisteme dahil olan ustalar, Kalekim tarafından kurulan çağrı merkezi ve Kalekim web sayfası aracılığıyla Kalekim ürünlerini uygulatmak üzere usta arayan tüketicilere öneriliyor.
Garantili sisteme dâhil olmak isteyen tüketici ile Garantili “Tanıdık Usta” arasında imzalanan “Tanıdık Usta Servis Sözleşmesi” Kalekim'e gönderiliyor ve kullanılan ürünlerin uygulamaya uygunluğu Kalekim tarafından onaylanarak Garanti Sistemi işlemeye başlıyor.

Garantili “Tanıdık Usta” talep edildiğinde keşifi ücretsiz yapıyor. Müşteri ve “Tanıdık Usta” anlaşırsa aralarında sözleşme imzalanıyor. “Tanıdık Usta” burada kullandığı tüm ürünlerin uygunluğunun onayını Kalekim'den alıyor. Gerekli sözleşme formları ve ürün belgeleri Kalekim'e gönderilerek garanti başlıyor. Kalekim ayrıca Garantili “Tanıdık Usta”larının yaptığı uygulamaları bazen yerinde ziyaretlerle kontrol ediyor.

Kalekim'in garanti verdiği ustaların 1 yıl süre ile tüketicilere gösterebilecekleri özel kartları olacak. Tüm bu süreçte tüketiciye ihtiyaç duyduğu her türlü bilgi desteği Kalekim Usta Kulübü Çağrı Merkezinden verilecek. İş bitiminde Garantili “Tanıdık Usta” Servisini kullanan müşterilerin verdikleri puanlamalara göre memnuniyet ölçümleri yapacak olan Kalekim, garanti verdiği ustaların yıl içinde sürekli yapılacak eğitimlere katılmaları ve müşteri değerlendirmelerine göre sistem içerisindeki konumlarına karar verilecek. Sonraki yıl içinde belirli performansı gösteren ve koşulları sağlayan ustalar Garantili “Tanıdık Usta” olarak devam etmeye hak kazanacak. Garantili ustalar ve ekipleri için birebir veya internet üzerinden online eğitimler düzenleyecek olan Kalekim, sadece Garantili “Tanıdık Usta”ların anında teknik destek alabilecekleri bir iletişim hattını da hizmete sunuyor.