KALEKİM

Daima en iyisi

Türkiye’nin Endüstriyel Zemin Çözümü: AntiAsit

Kalekim, yapı sektörü için yalnızca ürün değil, aynı zamanda daima en iyi çözümleri üretiyor. Komple bir çözüm paketi olan AntiAsit, endüstriyel zeminlerde tüm beklentilere Kalekim kalitesiyle yanıt veriyor.

Bugüne kadar, Türkiye'nin pek çok seçkin alışveriş merkezi, süt ve meyve suyu fabrikası, petro kimya tesisleri, otel ve restaurant mutfakları, bira ve ilaç fabrikaları gibi tesislerde kullanılan AntiAsit ihtiyaçlara beklenilenin ötesinde çözüm sunuyor.

Hijyenin ve kimyasal dayanımın önemli olduğu, ağır yük ve araç trafiğine maruz kalan iş alanları için geliştirilmiş ideal bir endüstriyel zemin çözümü olan AntiAsit; porselen karodan süpürgeliğe, iç ve dış bükey köşe parçaları gibi yardımcı elemanlardan epoksi esaslı yapıştırıcı ve derz dolguya kadar komple bir çözüm sistemi sunuyor. AntiAsit, özellikle gıda üretimi yapılan endüstriyel mekanlarda ve ticari mutfaklarda, ilaç sanayinde, tekstil, boya, otomotiv, kimya ve petrokimya tesislerinde, hipermarket, iş ve alışveriş merkezleri, depo gibi yoğun araç ve yaya trafiği olan mekanlarda mekanik ve kimyasal dayanımın yanısıra sağladığı hijyen ile profesyonellerin tercihi oluyor.

Hijyenin ve kimyasal dayanımın önemli olduğu, ağır yük ve araç trafiğine maruz kalan iş alanları için geliştirilmiş ideal bir endüstriyel zemin çözümü olan AntiAsit; porselen karodan süpürgelik, iç ve dış bükey köşe parçaları gibi yardımcı elemanlara epoksi esaslı yapıştırıcı ve derz dolguya kadar komple bir çözüm sistemi sunuyor.

AntiAsit'in tercih edildiği mekanlarda, Kalekim uzmanlığıyla üretimi aksatmayan, kimyasal dayanımı yüksek ve hijyenik bir çözüm sağlanıyor. AntiAsit Endüstriyel Zemin Çözümleri, yalnızca Kalekim tarafından uzman uygulayıcı bayiler aracılığıyla sunulan uygulama dahil profesyonel bir hizmet paketidir.

EpoTech+ Yapıştırıcı ve Derz Dolgu

AntiAsit Endüstriyel Zemin Çözümlerinin önemli bileşenlerinden biri de EpoTech+ yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesidir. Epoksi reçine esaslı ve üç kompenentli bir malzeme olan EpoTech+, yüksek kimyasal dayanımı ve yapıştırıcı ile derz dolgusunu bir arada sunan bir sistem bileşeni olarak öne çıkıyor.

Mükemmel bir yapışma mukavemetine sahip olan EpoTech+, ağır yük trafiğine dayanıklı olma özelliği ile özellikle sanayi tesisleri ve alışveriş merkezleri için ideal bir ürün performansına sahiptir. Dikey ve yatay uygulamalarda kayma yapmaması, kolayca taraklanabilme özellikleri ile uygulayıcı usta ve profesyonellerin tercih nedeni oluyor.

Kimyasal dayanım gerektiren tesislerde, yüksek kimyasal ve mekanik dayanımı ile tüm beklentilere yanıt verebilen EpoTech+ , 10 mm'ye kadar derz genişliklerinde kullanılabilmektedir. Gıda, tekstil, elektronik sektörlerinde, ilaç, hastane ve laboratuar tesislerinde hem yüksek kimyasal dayanımı hem de hijyenik olması ile beklentilere tam yanıt verebiliyor. Tuz veya termal su içeren yüzme havuzları ile atık su arıtma tesislerinde yer ve duvar derzlerinin doldurulmasında mükemmel sonuçlar veren EpoTech+ , kısa süreli sıcaklık değişimlerine (-20 °C ile +80 °C ) dayanıklı bir malzemedir.

AntiAsit porselen karoların yanısra, kotto, klinker, granit ve mermerin yatay ve dikeyde yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Donma ve çözünmeye karşı dayanıklı olması sayesinde hem farklı iklim koşullarında hem de sıcaklık farklılıklarının yüksek olduğu mekanlarda uygulama imkanı sağlamaktadır. Düşük su emiciliği ve leke tutmazlık özellikleri sayesinde kullanıldığı mekanlarda yüksek hijyen beklentisine yanıt verebilmektedir.

Pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi, çatlama ve aşınmaya karşı dayanıklılık EpoTech+ 'in kullanıldığı mekanlara değer katmaktadır. 25 °C 'de 120 dakika kap ömrü olması ise ustalar için önemli bir uygulama rahatlığı sağlamaktadır.