KALEKİM

Daima en iyisi

Kalekim, EFQM ‘Mükemmellikte 3 Yıldız Yetkinlik Belgesi’ne layık görüldü.

Kalekim kurumsal yönetim modeli olarak seçtiği EFQM İş Mükemmelliği Modeli kapsamında, tüm iş süreçlerini belirlenen standartlara göre uyguluyor.

Bu yıl EFQM Mükemmellikte Yetkinlik aşamasına başvuruda bulunan Kalekim, değerlendirilmeler sonucunda 19. Kalite Kongresi’ndeki Ulusal Kalite Ödül Töreni’nde ‘Mükemmellikte 3 Yıldız Yetkinlik Belgesi’ne layık görüldü.

Kalekim’in bu ödüle layık görülmesinden gurur duyduklarını belirten Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan, “İş yapış biçimimizi belirli standartlar çerçevesinde gerçekleştirerek, Türkiye’nin en iyi yapı malzemeleri şirketi unvanımızı pekiştirdiğimizi düşünüyorum. Bundan böyle iş ortaklarımız ve tüketicilerimize sunduğumuz hizmetlerin en mükemmel şekilde olmasını sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. EFQM Mükemmellik Modeli, kuruluşların mükemmellik yolunda ilerleyip ilerlemediklerini ölçerek yönetim sistemlerini geliştirmeleri konusunda onlara yardımcı olan pratik bir araç niteliği taşır; kuruluşların kuvvetli yönlerini ve iyileştirmeye açık alanlarını görmelerini sağlayarak onları çözümler üretmeleri konusunda teşvik eder. Performansla ilgili tüm boyutlarda sürdürülebilir mükemmelliği gerçekleştirmeyi hedefleyen

EFQM Mükemmellik Modeli, kuruluşların; performansına, müşterilerine, çalışanlarına ve topluma yansıyan mükemmel sonuçlarına bağlı olup, izlemiş olduğu politika ve stratejinin uygun bir liderlik anlayışıyla yönlendirilme ilkesine dayanıyor.